ISPD uspořádal seminář pro zastupitele

Vzdělávací seminář uspořádaný pro stávající a nově zvolené zastupitele z řad hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), ale a i pro koaliční partnery z řad Trikolory a nezávislých kandidátů, uspořádal Institut svobody a přímé demokracie (ISPD) v sobotu 15. října v Hotelu Duo v Praze 9. Cílem semináře bylo poděkování za volby, vzájemné seznámení se a navázání kontaktů napříč hnutím a obcemi. SPD spolu se svými koaličními partnery zaznamenala ve volbách historický úspěch, jelikož počet zastupitelů zvolených na kandidátkách SPD stoupl na více než trojnásobek na celkových 492 zastupitelů.

Seminář zahájil ředitel Institutu svobody a přímé demokracie Josef Nerušil. Předseda SPD Tomio Okamura ve svém úvodním slově především poděkoval všem, kteří se na volební kampani podíleli a poblahopřál nově zvoleným zastupitelům.

„Gratuluji vám k vašemu zvolení zastupiteli a upřímně a ze srdce Vám děkuji za Vaši odvahu kandidovat za SPD, za hnutí, které hájí svobodu, právo, demokracii a národní hodnoty. Chtělo to odvahu se angažovat a chce to také správnou mysl chtít pracovat pro své spoluobčany. Už to, že jste do toho šli, je velká hodnota a velký příklad pro další spoluobčany. To, že jste uspěli je samozřejmě také ukázka vaší dobré práce a pověsti, i za to vám patří velký dík.

SPD, každý z nás, kdo bude moci, se Vám bude snažit vaši práci a přínos pro SPD oplatit. Jakkoli kampaň byla velká práce, ta největší a zásadní, vás teprve teď čeká. Vy, zastupitelé zvolení za SPD, nebo s její podporou musíte ukázat lidem, svým spoluobčanům, že vaše volba byla opravdu volbou správnou. Naši lidé, poslanci i odborníci na konkrétní témata, které máme, vám budou připravení pomoci řešit případné zásadní problémy ve vašich městech a obcích.

Tak jako vy jste se postavili za SPD, je SPD připravená stát za vámi a podporovat vás ve vaší práci. Rád bych se s Vámi pravidelně setkával a vzájemně se inspiroval. Vaše práce a problémy Vašich měst a obcí nejsou jen problémy vašich obcí, ale budeme vděční, když se s SPD o ně podělíte a společně budeme pracovat na řešeních, které by mohlo následně pomáhat nejen u Vás, ale třeba i v celé republice.

Jsme tu všichni proto, abychom své zemi pomáhali a spolu s Vámi to budeme také dělat. Naše země, naše občany dnes v opravdu čekají stále těžší časy, není to jen zbídačování této země ze strany vládnoucích elit, ale také útoky na osobní svobody a lidská práva občanů, a je to také stále větší hrozba války.

Říká se, že nikdy není tak zle, aby nemohlo být hůř a politici vládní pětikoalice dělají vše proto, aby tohle úsloví uvedli do praxe.

Věřím, že společně dokážeme problémům, které se na nás valí, nejen čelit, ale pokud možno situaci i zvrátit a zastavit. Doufám, že dokážeme být užiteční těm, kdo nás volili i těm kdo nás nevolili, a věřím, že vaše práce bude prospěšná jak našim spoluobčanům, tak celé naší zemi. Přeji vám co nejvíce síly a odvahy pro vaši práci, přeji vám všem osobně také hodně štěstí a také zdraví,“ uvedl předseda SPD.

Politolog a člen správní rady ISPD Tomáš Doležal rozebral ve svém příspěvku výsledky komunálních voleb včetně podrobné mapy jednotlivých měst kde SPD ve volbách uspěla a získala mandát zastupitele. První místopředseda SPD Radim Fiala věnoval svůj příspěvek mediální politice a s přítomnými účastníky v sále zaplněném nově zvolenými zastupiteli se podělil o obecné zásady komunální politiky a cíle hnutí SPD na další období.

ISPD