Diskusní večer s Irenou Ryšánkovou a Josefem Nerušilem: Média veřejné služby

Veřejnoprávní média se stala nejenom nástrojem ideologické indoktrinace, ale i represe. Jsou to veřejnoprávní média, kdo vylučuje mnohé patriotické a moudré hlasy z veřejné scény a kdo stigmatizuje odpůrce globalismu a progresivismu. Devadesátá léta byla obdobím mediální svobody a plurality postupně se však média veřejné služby proměnila v nástroj sloužící vládnoucímu establishmentu, globalistům a neoliberalismu a média veřejné služby nastoupila cestu do otroctví.

Současný trend intelektuálního a morálního rozkladu mediální sféry je třeba zvrátit. Shodli se na tom účastníci debaty, kterou letos 30. října pořádal v Praze na Vinohradech ve vinárně 2 Deci Institut svobody a přímé demokracie.

Diskusního večera s názvem „Média veřejné služby “ se zúčastnili mediální analytička Irena Ryšánková a bývalý člen rady Českého rozhlasu a předseda SPD Praha Josef Nerušil. Celým večerem provázel vysokoškolský pedagog profesor Ivo Budil.

Irena Ryšánková, Josef Nerušil a profesor Ivo Budil

Seminář: Ekonomická krize ČR a alternativy jejího řešení

Vláda Petra Fialy přivedla naši zemi na pokraj ekonomického bankrotu a ožebračuje české firmy i podnikatele stálým zvyšováním daní a zadlužováním naší země na úkor českých občanů. Po dvou letech této vlády je Česká republika v celé řadě klíčových makroekonomických ukazatelů nejhorší v Evropě (vývoj inflace, HDP, státního dluhu). Fialova vláda vychází vstříc zahraničním zájmům včetně sebevražedných nápadů EU ničících naši ekonomiku a průmysl jako je Green Deal či nesmyslné sankce proti Rusku, které nezohledňují naše národní zájmy. Na to, abychom české národní zájmy dokázali uhájit, bude třeba odvaha českých politiků, kteří přijdou po pětikoaliční vládě.

Shodli se na tom účastníci ekonomického semináře Ekonomická krize České republiky a alternativy jejího řešení, který pod patronací poslance SPD ing. Jana Hrnčíře uspořádal letos 25. října Institut svobody a přímé demokracie. Na semináři, který zahájil předseda SPD Tomio Okamura s místopředsedou SPD ing. Radimem Fialou vystoupili, přední čeští ekonomičtí experti, aby hledali cestu ze současného ekonomického marasmu, do kterého nás současná vláda přivedla.

V prvním panelu vystoupil ekonom a děkan Národohospodářské fakulty VŠE doc. Ing. Miroslav Ševčík, děkanka Vysoké školy obchodní Panevropské univerzity ekonomka doc. Ing. Ilona Švihlíková a vysokoškolský pedagog na Vysoké škole finanční a správní ekonom Ing. Petr Mach. V druhé části semináře se o své zkušenosti podělili bývalý ministr financí ČR Ing. Vlastimil Tlustý, ekonom a vysokoškolský pedagog Ing. Jaroslav Šulc a vysokoškolský pedagog a manažer ve veřejné správě Ing. Petr Ježek.

Poslanci Jan Hrnčíř, předseda SPD Tomio Okamura a Radim Fiala

Diskusní večer s politologem Pavlem Hynčicou a poslancem Jiřím Kobzou: Slovensko po volbách

Po předčasných volbách na Slovensku 30. září není reálná jiná varianta, něž vytvoření vládní koalice Smer, Hlas a SNS. Premiér Robert Fico bude důsledně obhajovat slovenské národní zájmy, podobně jako to činí v Maďarsku Viktor Orbán a zaujme zdrženlivý postoji k válce na Ukrajině, a naopak se od něho dočkáme důrazného odmítnutí migrace do Evropy. Nástup Roberta Fica povede spolu s polskými volbami a pádem Fialovy vlády po volbách k utužení vztahů mezi zeměmi V4. Shodli se na tom účastníci debaty, kterou letos 2. října pořádal v Praze na Vinohradech ve vinárně 2 Deci Institut svobody a přímé demokracie.

Diskusního večera s názvem „Slovensko po volbách“ se zúčastnili politolog PhDr. Pavel Hynčica a poslanec SPD Mgr. Jiří Kobza. Celým večerem provázel vysokoškolský pedagog profesor Ivo Budil.

Poslanec Jiří Kobza, politolog Pavel Hynčica a profesor Ivo Budil

Valdštejnská beseda č. 5/2023: Bezpečnost v Praze a ve Středočeském kraji

Bezpečnostní situaci v Praze i ve Středočeském kraji se neustále zhoršuje a magistrát ani státní orgány nejsou schopny na tuto situaci adekvátně reagovat. V některých částech hlavního města už se díky tomu stává situace neúnosnou. Shodli se na tom zástupci politických stran na páté Valdštejnské debatě, která se konala 25. září v Praze ve Slovenském domě.

Besedy na téma „Bezpečnost v Praze a ve Středočeském kraji“ se zúčastnili, zastupitelka za SPD na Praze 13 JUDr. Vladimíra Bondarenková, předseda pražského hnutí ANO Ing. Ondřej Prokop, místopředseda Trikolóry Josef Sláma a za KSČM Pavel Ambrož. Pozvaní zástupci ODS a Pirátů, se se debaty nezúčastnili.

Pavel Ambrož, Josef Sláma, Vladimíra Bondarenková, Ondřej Prokop a moderátor debaty

Diskusní večer s lékaři Vladimírem Zlínským a Karen Pumrovou: Máme se bát Covidu?

Covidový vir byl umělého původu, a zřejmě byl vypuštěn s určitým záměrem, který měl kromě ekonomického profitu výrobců vakcín, také otestovat společnost nakolik je připravena pro další globální experimenty. Je velmi pravděpodobné, že celá akce se bude v nejbližší době opakovat a že si znovu užijeme nejen vakcinace s experimentální vakcínou, ale také restriktivní opatření a omezení našich práv a svobod, tak jako před dvěma lety. Shodli se na tom účastníci debaty, kterou letos 18. září pořádal v Praze na Vinohradech ve vinárně 2 Deci Institut svobody a přímé demokracie.

Diskusního večera s názvem „Máme se bát Covidu“ se zúčastnili lékař a poslanec SPD MUDr. Vladimír Zlínský a dětská lékařka a spoluzakladatelka Paralelní lékařské komory MUDr. Karen Pumrová. Celým večerem provázel pražský zastupitel a předseda pražské SPD Mgr. Josef Nerušil.

Poslanec SPD Vladimír Zlínský, lékařka Karen Pumrová a Moderátor Josef Nerušil

Diskusní večer s 1. místopředsedou SPD Radimem Fialou a právničkou Janou Turoňovou: Důležitější než souboj pravice a levice je společný boj proti globalistům za národní zájmy

Pravice a levice jsou stále důležité pojmy, podle kterých se voliči rozhodují v rámci svých zájmů. V určitých zlomových okamžicích dějin, kdy je ohrožena sama existence národa, občanské svobody a národní suverenita, musí zastánci suverenity a svobody táhnout za jeden provaz napříč politickým spektrem proti globalistům. Shodli se na tom účastníci debaty, kterou letos 11. září pořádal v Praze na Vinohradech ve vinárně 2 Deci Institut svobody a přímé demokracie. Diskusní večer s názvem „Buducnost pravicové a levicové politiky v ČR“ se zúčastnili, 1.místopředseda SPD a poslanec Ing. Radim Fiala a bývalá členka právní komise a kandidátka na předsedkyni ČSSD, JUDr. Jana Turoňová.  Celým večerem provázel vysokoškolský pedagog a spisovatel profesor RNDr. Ivo Budil, PhD.

Radim Fiala, Jana Turoňová a Ivo Budil

Seminář: Kybernetická bezpečnost ve světle moderních technologických trendů

V obchodu s kybernetickou kriminalitou se točí 10 a půl bilionu dolarů, což je více než peníze za všechny drogy, které se na světě kdy zobchodovaly. Kyberkriminalita není obyčejný zločin, ale obrovský byznys se všemi náležitostmi, které k velkému globálnímu byznysu patří. Na semináři pod názvem Kybernetická bezpečnost ve světle moderních technologických trendů to 4. září 2023 v Poslanecké sněmovně prohlásil profesor ostravské univerzity Ivan Zelinka.

Odborný seminář, který se zabýval problematikou Kybernetické bezpečnosti ve světle moderních technologických trendů, zejména za použití prostředků umělé inteligence se konal pod záštitou poslanců SPD Vladimíry Lesenské a Vladimíra Zlínského ve spolupráci s Institutem svobody a přímé demokracie (ISPD).

Tomio Okamura, Vladimír Zlínský, Vladimíra Lesenská, Ivan Zelinka a Jan Plucar

Diskusní večer se senátorkou Danielou Kovářovou a pražským zastupitelem Milanem Urbanem o vlivu EU na naši legislativu

Evropská unie se na hony vzdálila svému původnímu poslání být garantem volného obchodu a svobodného cestování mezi suverénními evropskými státy a stále častěji diktuje jednotlivým státům nesmyslné legislativní normy, které jsou pro státy často škodlivé. Zároveň jsme svědky ničení základů evropské civilizace a základů globalisty, kteří útočí na základní stavební prvek zdravé společnosti, kterým je tradiční rodina skládajíc se z muže, ženy a jejich dětí. Musíme proto usilovat o ochranu tradiční rodiny, neboť se hraje o budoucnost naši i našich dětí. 

Shodli se na tom účastníci debaty, kterou letos 24. dubna pořádal v Praze na Vinohradech ve vinárně 2 Deci Institut svobody a přímé demokracie. Diskusní večer s názvem „Může být EU konzervativní,“  se zúčastnili, nezávislá senátorka JUDr. Daniela Kovářová a předseda klubu SPD na pražském Magistrátu Milan Urban. Celým večerem provázel vysokoškolský pedagog a spisovatel profesor RNDr. Ivo Budil, PhD.

Dr. Ing. Milan Urban, JUDr. Daniela Kovářová a prof. Ivo Budil

Valdštejnská beseda č. 2/2023- Doprava v Praze a středočeském kraji

Zlepšení dopravy v Praze je závislé především na dokončení dálničních okruhů, které uleví centru města a rovněž také na dokončení tras metra v okrajových částech Prahy. Shodli se na tom zástupci politických stran na druhé Valdštejnské debatě, která se konala 24. dubna v Praze ve Slovenském domě.

Besedy na téma na téma „Doprava v Praze a středočeském kraji“ se zúčastnili, MUDr. Klára Cingrošová za SPD, Ing. Gabriela Lněničková za Piráty, předseda pražského hutí ANO Ondřej Prokop, Ing. Tomáš Slabihoudek za TOP 09 a Pavel Ambrož za mimoparlamentní strany.

Ondřej Prokop a zástupkyně SPD Klára Cingrošová s moderátorem besedy

Seminář: Rizika zneužívání zdravotních dat občanů ve světle nové legislativy Evropské unie

Zneužívání dat, které hrozí při uplatňování nové legislativy EU je velmi vysoké a povede k rozšíření moci státu a zvýšení kontroly nad občany. Lidé by proto měli mít možnost vybrat si dobrovolně, zda chtějí digitální proces využívat, nebo zda chtějí při své zdravotní péči spoléhat na dosavadní anologové postupy. Na těchto závěrech se shodla většina panelistů, seminář nazvaného „Rizika zneužívání zdravotních dat občanů ve světle nové legislativy Evropské unie“, který se konal letos 28. března na půdě Poslanecké sněmovny pod záštitou poslance SPD Vladimíra Zlínského.

Seminář zahájil Tomio Okamura

Kromě něho na semináři vystoupili předseda SPD Tomio Okamura, odborník v oblasti zdravotnických inovací při ministerstvu zdravotnictví ČR Zdeněk Gütter, expert na ochranu dat Luděk Nezmar, vedoucí katedry teoretické informatiky a matematické logiky matematicko fyzikální fakultě UK  Roman Barták, zástupkyně ředitele ve společnosti Ústav zdravotnických informací a statistiky Vladimíra Těšitelová,  místopředseda úřadu pro kontrolu osobních údajů Josef Prokeš a specialista kybernetické bezpečnosti Petr Gondek.

Vladmira Bondarenková, předseda SPD Tomio Okamura, poslanec Vladmiír Zlínský

Valdštejnská beseda č. 1/2023: Bytová výstavba v Praze a ve středočeském kraji

Bytový problém je jednou z největších výzev, která před politiky v Praze do budoucnosti stojí. V minulosti se tento problém zanedbal, a proto dnes stojíme před krizí jejíž řešení bude velmi obtížné, ale musíme se o nej společnými silami snažit. V otázce bytové výstavby by měly všechny strany odložit politikaření a pracovat v zájmu Pražanů na uspokojivém vyřešení současného krizového stavu v bydlení v hlavním městě.    

Shodli se na tom účastníci diskusního večera, který se konal v rámci pořadů Valdštejnských besed letos 27. března v Praze ve Slovenském domě na téma „Bytová výstavba v Praze a ve středočeském kraji“. Besedy se jako panelisté zúčastnili zástupci většiny politických stran zastoupených na pražském magistrátu. Diskuse se zúčastnil starosta Prahy 12 Ing. Vojtěch Kos (ODS), předseda pražského hnutí ANO Ondřej Prokop, místostarosta Prahy 12 Petr Šula (TOP 09), člen zastupitelstva hl. města Prahy Ing. Milan Urban (SPD), projektový manažer Ing. Pavel Posolda (KSČM) a radní zabývající se bytovou výstavbou na pražském magistrátu Mgr. Adam Zábranský (Piráti).

Beseda o bytové problematice ve Slovenském domě

Diskusní večer s poslancem SPD Radkem Rozvoralem a politologem Pavlem Hynčicou: Obstrukce – Právo či zneužití demokracie

Obstrukce ve sněmovně jsou legitimním nástrojem politického boje, který je využíván ve všech demokratických systémech. Současná snahy vládní Fialovy koalice omezit toto právo opozice přímým útokem na demokratické principy v naší zemi. Shodli se na tom účastníci debaty, kterou letos 20. března pořádal v Praze na Vinohradech ve vinárně 2 Deci Institut svobody a přímé demokracie. Diskusní večer s názvem „Obstrukce – Právo či zneužití demokracie“ se zúčastnili, poslanec SPD Radek Rozvoral a politolog PhDr. Pavel Hynčica, PhD. Celým večerem provázel vysokoškolský pedagog a spisovatel profesor RNDr. Ivo Budil, PhD.

Poslanec SPD Radek Rozvoral, politolog Pavel Hynčica a profesor Ivo Budil

Diskusní večer s Eliškou Haškovou Coolidge a Jiřím Ovčáčkem: Prezident v demokratickém systému

Základem dobrého prezidenta, který není jen politikem, ale rovněž státníkem, je vlastenectví a prosazování národních zájmů a rovněž také osobní integrita a morální ctnost, jež musí vycházet z morálních kvalit daného člověka, který svým čestným jednáním, má jít příkladem občanům. Shodli se na tom účastníci debaty, kterou letos 13. března pořádal v Praze na Vinohradech ve vinárně 2 Deci Institut svobody a přímé demokracie. Diskusní večer s názvem „Prezident v demokratickém systému se zúčastnili, poradkyně pěti amerických prezidentů Eliška Hašková Coolidge a tiskový mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček. Celým večerem provázel vysokoškolský pedagog a spisovatel profesor Ivo Budil.


Seminář ISPD: České firmy v době energetické krize a dopad vysokých cen energií

Fialova vláda hazarduje v oblasti energií s naší zemí a neustálé zvyšování cen nemá oporu v reálném ekonomickém procesu. Současná krize je uměle vyvolaná a pro její vyřešení je nutný odchod vlády Petra Fialy. Příčiny současní krize jsou rozhodování současné vlády v oblasti ekonomiky a energetiky, celková špatná politika vlády poškozující naše občany a nařízení EU. Shodli se na tom účastníci semináře, který se konal letos 13. března v poslanecké sněmovně pod názvem „České firmy v době energetické krize. Dopad vysokých cen energií na malé, střední a rodinné podniky.“

Poslankyně Marie Pošarová a ředitel ISPD Josef Nerušil

Diskusní večer s Janem Hrnčířem a Ivo Budilem: Plánované vládní reformy hospodářství

V naší zemi je třeba začít uplatňovat ekonomický patriotismus, který by nás vyvázal ze současné závislosti na západních firmách, které často vyvádějí peníze z naší země a zvyšují koncové ceny pro české zákazníky, což se projevuje nejen v cenách energií, ale také v cenách potravin. Shodli se na tom účastníci debaty, kterou letos 20. února pořádal v Praze na Vinohradech ve vinárně 2 Deci Institut svobody a přímé demokracie. Diskusní večer s názvem „Plánované vládní reformy hospodářství – komu mohou pomoci a komu nikoliv vystoupil poslanec a ekonomický expert SPD Jan Hrnčíř. Celým večerem provázel vysokoškolský pedagog a spisovatel profesor Ivo Budil.

Jan Hrnčíř a Ivo Budil při besedě

Diskusní večer s Klárou Samkovou a Tomášem Doležalem: O výsledku prezidentských voleb a vyhlídkách naší země do budoucna

Vítezství Petra Pavla v prezidentské volbě bylo dáno především nevhodně zvolenou strategií Andreje Babiše pro druhé kolo a jednostrannou kampaní prakticky všech českých médií hlavního proudu, která zcela nepokrytě informovala pouze v prospěch vládního kandidáta. Shodli se na tom účastníci debaty, kterou letos 6. února pořádal v Praze na Vinohradech ve vinárně 2 Deci Institut svobody a přímé demokracie. Diskusní večer s názvem „V diskusním večeru s názvem Prezidentské volby a co nás čeká v dalších letech vystoupili politolog a místopředseda SPD středočeského kraje Tomáš Doležal a advokátka Klára Samková. Celým večerem provázel vysokoškolský pedagog a spisovatel profesor Ivo Budil.

Tomáš Doležal, Klára Samková a Ivo Budil v diskuzi o prezidnetské volbě

Diskusní večer Ivana Davida a Radima Fialy: Politická situace v ČR a SPD

Rozdělení kandidátů na mediálně protěžované a druhou ligu zásadním způsobem ovlivnilo první kolo prezidentské volby. Shodli se na tom účastníci debaty, kterou 23. ledna pořádal v Praze na Vinohradech ve vinárně 2 Deci Institut svobody a přímé demokracie. Diskusní večer s názvem „Politická situace v ČR a SPD“ moderoval europoslanec Ivan David ředitel a jako host vystoupil 1. místopředseda SPD a předseda poslaneckého klubu Radim Fiala.

Radim Fiala a Ivan David
Radim Fiala a Ivan David

Nástrahy digitalizace jako téma v debatním klubu ISPD

Na tom že digitální technologie jsou dobrý sluha, ale zlý pán se shodli účastníci debaty, kterou 16. ledna letošního roku pořádal v Praze na Vinohradech ve vinárně 2 Deci Institut svobody a přímé demokracie. Diskusní večer s názvem Nástrahy digitalizace moderoval ředitel ISPD Josef Nerušil a jako hosté vystoupili poslanec SPD a lékař Vladimír Zlínský a odborník na IT technologie Lukáš Neterda ze strany Manifest.

Vladimír Zlínský, Lukáš Neterda a Josef Nerušil


Seminář ISPD: Kořeny a tradice moderní české státnosti

Naše národní a státní existence je v současné době ohrožena stejně jako v době německého protektorátu. Hrozí nám tyranie a likvidace naší osobní i státní svobody? Patříme na Západ, jak často slýcháme od vládních ideologů a médií středního proudu nebo jsme součástí střední Evropy? Na všechny tyto a další otázky spojené s naší národní existencí se snažil odpovědět seminář „Kořeny a tradice moderní české státnosti“, který uspořádal 16. ledna v poslanecké sněmovně Institut svobody a přímé demokracie (ISPD).

Celkový pohled na panel semináře

Současná krize dramaticky dopadá na rodiny

Současná ekonomická a hospodářká krize zaviněná Fialovou vládou dramaticky dopadá především na rodiny s dětmi. Shodli se na tom účastníci debaty, kterou 12. prosince letošního roku pořádal v Praze na Vinohradech ve vinárně 2 Deci Institut svobody a přímé demokracie. Diskusní večer s názvem Střípky z politiky – Rodina a sociální politika státu – Funkční partnerství moderoval ředitel ISPD Josef Nerušil a jako hosté vystoupili zakladatel Unie otců a provozovatel webu Střídavka Aleš Hodina a poslankyně SPD – Marie Pošarová.

Diskutující – Aleš Hodina, Marie Pošarová a Josef Nerušil


Prezidentské volby by mohly být nadějí na zlepšení poměrů v naší zemi

Prezidentské volby by mohly být nadějí na zlepšení poměrů v naší zemi. Shodli se na tom účastníci debaty, kterou 25. listopadu letošního roku pořádal v Praze na Vinohradech ve vinárně 2 Deci Institut svobody a přímé demokracie. Diskusní večer s názvem Střípky z politiky – prezidentské volby aneb co se od nového prezidenta čeká moderoval ředitel ISPD Josef Nerušil a jak hosté vystoupili bývalý ředitel politického odboru Kanceláře prezidenta republiky Ladislav Jakl a poslanec SPD Radek Koten.  

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je debata.png.
Účastníci debaty ISPD – Ladislav Jakl, Radek Koten a Josef Nerušil

Seminář: Alternativy řešení energetické krize: Jak snížit ceny elektřiny a plynu?

Fialova vláda je zodpovědná za astronomicky rostoucí ceny elektřiny a plynu a nezvládá otázku energetické bezpečnosti a nezávislosti našeho státu. Místo výmluv na Putinovu válku na Ukrajině, jak dnes a denně od vlády slyšíme je třeba dosáhnout diverzifikace zdrojů dodávek zemního plynu. Shodli se na tom ve velké většině účastníci semináře „Alternativy řešení energetické krize: Jak snížit ceny elektřiny a plynu?“ pořádaného v pondělí 7. listopadu v poslanecké sněmovně pod patronací poslankyně SPD Marie Pošarové ve spolupráci s Institutem svobody a přímé demokracie (ISPD).

Předseda SPD Tomio Okamura při svém vystoupení na semináři

ISPD uspořádal seminář pro zastupitele

Vzdělávací seminář uspořádaný pro stávající a nově zvolené zastupitele z řad hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), ale a i pro koaliční partnery z řad Trikolory a nezávislých kandidátů, uspořádal Institut svobody a přímé demokracie (ISPD) v sobotu 15. října v Hotelu Duo v Praze 9. Cílem semináře bylo poděkování za volby, vzájemné seznámení se a navázání kontaktů napříč hnutím a obcemi. SPD spolu se svými koaličními partnery zaznamenala ve volbách historický úspěch, jelikož počet zastupitelů zvolených na kandidátkách SPD stoupl na více než trojnásobek na celkových 492 zastupitelů.


„Perspektivy vývoje Evropské unie: Co nás čeká a nemine“

Seminář konaný v Poslanecké sněmovně PČR 20. června 2022
pod záštitou poslance Ing. Radovana Vícha
ve spolupráci s Institutem svobody a přímé demokracie (ISPD)

Ing. Radovan Vích