Diskusní večer s poslancem SPD Radkem Rozvoralem a politologem Pavlem Hynčicou: Obstrukce – Právo či zneužití demokracie

Obstrukce ve sněmovně jsou legitimním nástrojem politického boje, který je využíván ve všech demokratických systémech. Současná snahy vládní Fialovy koalice omezit toto právo opozice přímým útokem na demokratické principy v naší zemi. Shodli se na tom účastníci debaty, kterou letos 20. března pořádal v Praze na Vinohradech ve vinárně 2 Deci Institut svobody a přímé demokracie. Diskusní večer s názvem „Obstrukce – Právo či zneužití demokracie“ se zúčastnili, poslanec SPD Radek Rozvoral a politolog PhDr. Pavel Hynčica, PhD. Celým večerem provázel vysokoškolský pedagog a spisovatel profesor RNDr. Ivo Budil, PhD.

Poslanec SPD Radek Rozvoral, politolog Pavel Hynčica a profesor Ivo Budil

Diskusní večer s Eliškou Haškovou Coolidge a Jiřím Ovčáčkem: Prezident v demokratickém systému

Základem dobrého prezidenta, který není jen politikem, ale rovněž státníkem, je vlastenectví a prosazování národních zájmů a rovněž také osobní integrita a morální ctnost, jež musí vycházet z morálních kvalit daného člověka, který svým čestným jednáním, má jít příkladem občanům. Shodli se na tom účastníci debaty, kterou letos 13. března pořádal v Praze na Vinohradech ve vinárně 2 Deci Institut svobody a přímé demokracie. Diskusní večer s názvem „Prezident v demokratickém systému se zúčastnili, poradkyně pěti amerických prezidentů Eliška Hašková Coolidge a tiskový mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček. Celým večerem provázel vysokoškolský pedagog a spisovatel profesor Ivo Budil.


Seminář ISPD: České firmy v době energetické krize a dopad vysokých cen energií

Fialova vláda hazarduje v oblasti energií s naší zemí a neustálé zvyšování cen nemá oporu v reálném ekonomickém procesu. Současná krize je uměle vyvolaná a pro její vyřešení je nutný odchod vlády Petra Fialy. Příčiny současní krize jsou rozhodování současné vlády v oblasti ekonomiky a energetiky, celková špatná politika vlády poškozující naše občany a nařízení EU. Shodli se na tom účastníci semináře, který se konal letos 13. března v poslanecké sněmovně pod názvem „České firmy v době energetické krize. Dopad vysokých cen energií na malé, střední a rodinné podniky.“

Poslankyně Marie Pošarová a ředitel ISPD Josef Nerušil

Diskusní večer s Janem Hrnčířem a Ivo Budilem: Plánované vládní reformy hospodářství

V naší zemi je třeba začít uplatňovat ekonomický patriotismus, který by nás vyvázal ze současné závislosti na západních firmách, které často vyvádějí peníze z naší země a zvyšují koncové ceny pro české zákazníky, což se projevuje nejen v cenách energií, ale také v cenách potravin. Shodli se na tom účastníci debaty, kterou letos 20. února pořádal v Praze na Vinohradech ve vinárně 2 Deci Institut svobody a přímé demokracie. Diskusní večer s názvem „Plánované vládní reformy hospodářství – komu mohou pomoci a komu nikoliv vystoupil poslanec a ekonomický expert SPD Jan Hrnčíř. Celým večerem provázel vysokoškolský pedagog a spisovatel profesor Ivo Budil.

Jan Hrnčíř a Ivo Budil při besedě

Diskusní večer s Klárou Samkovou a Tomášem Doležalem: O výsledku prezidentských voleb a vyhlídkách naší země do budoucna

Vítezství Petra Pavla v prezidentské volbě bylo dáno především nevhodně zvolenou strategií Andreje Babiše pro druhé kolo a jednostrannou kampaní prakticky všech českých médií hlavního proudu, která zcela nepokrytě informovala pouze v prospěch vládního kandidáta. Shodli se na tom účastníci debaty, kterou letos 6. února pořádal v Praze na Vinohradech ve vinárně 2 Deci Institut svobody a přímé demokracie. Diskusní večer s názvem „V diskusním večeru s názvem Prezidentské volby a co nás čeká v dalších letech vystoupili politolog a místopředseda SPD středočeského kraje Tomáš Doležal a advokátka Klára Samková. Celým večerem provázel vysokoškolský pedagog a spisovatel profesor Ivo Budil.

Tomáš Doležal, Klára Samková a Ivo Budil v diskuzi o prezidnetské volbě

Diskusní večer Ivana Davida a Radima Fialy: Politická situace v ČR a SPD

Rozdělení kandidátů na mediálně protěžované a druhou ligu zásadním způsobem ovlivnilo první kolo prezidentské volby. Shodli se na tom účastníci debaty, kterou 23. ledna pořádal v Praze na Vinohradech ve vinárně 2 Deci Institut svobody a přímé demokracie. Diskusní večer s názvem „Politická situace v ČR a SPD“ moderoval europoslanec Ivan David ředitel a jako host vystoupil 1. místopředseda SPD a předseda poslaneckého klubu Radim Fiala.

Radim Fiala a Ivan David
Radim Fiala a Ivan David

Nástrahy digitalizace jako téma v debatním klubu ISPD

Na tom že digitální technologie jsou dobrý sluha, ale zlý pán se shodli účastníci debaty, kterou 16. ledna letošního roku pořádal v Praze na Vinohradech ve vinárně 2 Deci Institut svobody a přímé demokracie. Diskusní večer s názvem Nástrahy digitalizace moderoval ředitel ISPD Josef Nerušil a jako hosté vystoupili poslanec SPD a lékař Vladimír Zlínský a odborník na IT technologie Lukáš Neterda ze strany Manifest.

Vladimír Zlínský, Lukáš Neterda a Josef Nerušil


Seminář ISPD: Kořeny a tradice moderní české státnosti

Naše národní a státní existence je v současné době ohrožena stejně jako v době německého protektorátu. Hrozí nám tyranie a likvidace naší osobní i státní svobody? Patříme na Západ, jak často slýcháme od vládních ideologů a médií středního proudu nebo jsme součástí střední Evropy? Na všechny tyto a další otázky spojené s naší národní existencí se snažil odpovědět seminář „Kořeny a tradice moderní české státnosti“, který uspořádal 16. ledna v poslanecké sněmovně Institut svobody a přímé demokracie (ISPD).

Celkový pohled na panel semináře

Současná krize dramaticky dopadá na rodiny

Současná ekonomická a hospodářká krize zaviněná Fialovou vládou dramaticky dopadá především na rodiny s dětmi. Shodli se na tom účastníci debaty, kterou 12. prosince letošního roku pořádal v Praze na Vinohradech ve vinárně 2 Deci Institut svobody a přímé demokracie. Diskusní večer s názvem Střípky z politiky – Rodina a sociální politika státu – Funkční partnerství moderoval ředitel ISPD Josef Nerušil a jako hosté vystoupili zakladatel Unie otců a provozovatel webu Střídavka Aleš Hodina a poslankyně SPD – Marie Pošarová.

Diskutující – Aleš Hodina, Marie Pošarová a Josef Nerušil


Prezidentské volby by mohly být nadějí na zlepšení poměrů v naší zemi

Prezidentské volby by mohly být nadějí na zlepšení poměrů v naší zemi. Shodli se na tom účastníci debaty, kterou 25. listopadu letošního roku pořádal v Praze na Vinohradech ve vinárně 2 Deci Institut svobody a přímé demokracie. Diskusní večer s názvem Střípky z politiky – prezidentské volby aneb co se od nového prezidenta čeká moderoval ředitel ISPD Josef Nerušil a jak hosté vystoupili bývalý ředitel politického odboru Kanceláře prezidenta republiky Ladislav Jakl a poslanec SPD Radek Koten.  

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je debata.png.
Účastníci debaty ISPD – Ladislav Jakl, Radek Koten a Josef Nerušil

Seminář: Alternativy řešení energetické krize: Jak snížit ceny elektřiny a plynu?

Fialova vláda je zodpovědná za astronomicky rostoucí ceny elektřiny a plynu a nezvládá otázku energetické bezpečnosti a nezávislosti našeho státu. Místo výmluv na Putinovu válku na Ukrajině, jak dnes a denně od vlády slyšíme je třeba dosáhnout diverzifikace zdrojů dodávek zemního plynu. Shodli se na tom ve velké většině účastníci semináře „Alternativy řešení energetické krize: Jak snížit ceny elektřiny a plynu?“ pořádaného v pondělí 7. listopadu v poslanecké sněmovně pod patronací poslankyně SPD Marie Pošarové ve spolupráci s Institutem svobody a přímé demokracie (ISPD).

Předseda SPD Tomio Okamura při svém vystoupení na semináři

ISPD uspořádal seminář pro zastupitele

Vzdělávací seminář uspořádaný pro stávající a nově zvolené zastupitele z řad hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), ale a i pro koaliční partnery z řad Trikolory a nezávislých kandidátů, uspořádal Institut svobody a přímé demokracie (ISPD) v sobotu 15. října v Hotelu Duo v Praze 9. Cílem semináře bylo poděkování za volby, vzájemné seznámení se a navázání kontaktů napříč hnutím a obcemi. SPD spolu se svými koaličními partnery zaznamenala ve volbách historický úspěch, jelikož počet zastupitelů zvolených na kandidátkách SPD stoupl na více než trojnásobek na celkových 492 zastupitelů.


„Perspektivy vývoje Evropské unie: Co nás čeká a nemine“

Seminář konaný v Poslanecké sněmovně PČR 20. června 2022
pod záštitou poslance Ing. Radovana Vícha
ve spolupráci s Institutem svobody a přímé demokracie (ISPD)

Ing. Radovan Vích